Юліана Матусова:
12.03.2012 12:20

Оперативне втручання: страшно, але здорово

Оперативне втручання: страшно, але здорово

За умов сьогоднішньої екології, якості продуктів та просто способу життя, рідко коли можна знайти людину, яка б не мала жодної операції. Усі, хто це пережив, говорять про хірургічне втручання просто, іноді навіть з деякою недбалістю, адже воно позаду і боятись немає чого.

А от ті, кого хірургічний скальпель ще ніколи житті не торкався, б'ють на сполох. Адже страшно не тільки те, що тебе різатимуть, а й невідомість наслідків, які можуть виникнути після наркозу, неочікуваності, що можуть трапитись під час операції, загальний стан організму після втручання. Також велику роль відіграє страх безконтрольності власного тіла, адже під дією більшості видів наркозу, людина непритомна.

Тож, правило перше, особливо воно стосується людей, які звикли все контролювати. Знайдіть усю необхідну інформацію про вид операції, як вона проходить, якими методами та інструментами хірург оперуватиме. Дізнайтесь якомога більше про наркоз: він буває різних видів, робиться різними способами та діє по-різному. Усі це можна знайти в Мережі, проте краще буде, якщо про все розкаже кваліфікований лікар, що проводитиме операцію.

Звідси правило друге: говоріть з лікарем. Він зобов’язаний надати вам усю необхідну інформацію стосовно операції та розказати про кожний стан, у якому ви перебуватимете під час та після хірургічного втручання.

І третє правило – найголовніше. Ніколи не бійтеся і не жалійтеся на долю. Якщо у вас виявили щось, чого не має бути в організмі, варто лише дякувати лікарям, за те, що вони його з вас виймуть. Адже ніколи не відомо які наслідки воно може принести з собою у ваше здоров'я.

Пам'ятайте, оперативне втручання – це допомога у збереженні здоров'я та життя, за яке немає нічого ціннішого.

Коментарі (0)
Поділитись:

Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100