Анна Бельдій:
16.03.2012 15:19

"Згвалтували? Сама винна!", або Я неухильно стєрвєнєю

"Згвалтували? Сама винна!", або Я неухильно стєрвєнєю

Уже кілька днів я мало сплю і їм. Я думаю про Оксану Макар - дівчину, яку зґвалтували троє покидьків, задушили і підпалили. А ще я думаю про тих людей, які під новинами про Оксану Макар залишають коменти на кшталт "Поки коза не захоче, цап не скочить" і "так-то воно так, вони тварі, але ..." Після "але" мається на увазі "вона сама пішла", "вона пила горілку", "вона сиділа в барі" і т.д.

Коментарі, сенс яких зводиться в перекладанні відповідальності за насильство на жертву, видає навіть голова Миколаївської адміністрації Микола Круглов. Він заявляє, що злочинцям, звичайно, дадуть за всіє строгістю, АЛЕ винна ще й сім'я потерпілої. Мовляв, неблагополучна мати-одиначка і батько, який сидить у в'язниці, якимось боком мають стосунок до того, що Оксана Макар зараз з розплавленими кістками і звареними живцем нирками балансує на межі життя і смерті.

Якщо б вона не пішла в бар, такого з нею не сталося би. Якби вона не носила міні-спідницю, такого б не сталося. Якби вона не пила, якби її виховували, якби не безбатченківщина, якби ... Люди, ви чуєте себе?! Ви хочете сказати, що жінок при якихось певних обставинах можна ґвалтувати?!

Я думаю, що Оксана Макар - це символ. Символ культури зґвалтування, що процвітає в патріархальних суспільствах. Про культуру зґвалтування говорить навіть судова система.

Ви в курсі, що ґвалтівників легко ... виправдати? На обпеченому тілі немає слідів сперми - раз. На обпеченому тілі не розгледіти слідів побоїв - два. Тобто факт насильства не доведений, вона ж сама прийшла. Показання потерпілої не доказ, вона ж може наговорювати. Задушили і підпалили? Самооборона... вона напилася і почала погрожувати ... Визнання злочинця? Отримано під тиском ... Ну і так далі, адвокати придумають стратегію захисту покидьків краще за мене.

Колись зґвалтували мою знайому. Зґвалтування було групове і в особливо збоченій формі. Знайома як годиться принесла заяву в міліцію, пройшла судмедекспертизу, зняла побої ... Злочинців знайшли, затримали. Вони не були мажорами, за них не вступали волохаті руки. Але до суду не дійшло, оскільки прокуратура не захотіла зв'язуватися зі свідомо програшною справою. Виявилося, що так як у моєї знайомої не було розривів піхви і слідів шкіри злочинців під нігтями, факт насильства ... неможливо довести. Будь-який адвокат скаже: вона просто любить жорсткий секс. З трьома напівзнайомими мужиками одночасно, ага. Презумпція невинності, нічого не вдієш.

За неофіційною статистикою менше третини заяв в міліцію про зґвалтування закінчуються ствердженням обвинувального вироку. Тому що довести факт насильства майже неможливо.

А між іншим, жінка, яку ґвалтують, не має можливості чинити опір, у неї не буде слідів шкіри ґвалтівника під нігтями, у неї НЕ БУДЕ побоїв. Бо під час згвалтування сама природна реакція психіки - завмерти. Зґвалтування за силою стресу дорівнюється до тортур під час військових дій. Єдино виправдана з точки зору психіки стратегія виживання при таких розкладах - завмерти, тобто прикинутися мертвою, авось пронесе, перечекати, коли катування закінчиться. Який там опір? Які сліди шкіри під нігтями?

БІЛЬШІСТЬ ґвалтівників залишаються безкарними. Тому що в цій країні жінка (ОСОБЛИВО, якщо вона демонструє звичайну адекватну сексуальну пошукову поведінку, тобто знайомиться з чоловіками) - поза законом.

Та й ґвалтують не тільки п'яні виродки з нижчих соціальних верств, а цілком собі пристойні хлопчики. Це ж витає в повітрі, колективне несвідоме знає - трахни беззахисну дівчину, тобі за це нічого не буде.

Я зараз зовсім крамольну річ скажу, ризикуючи нарватися на епітет "сама така ж повія". Ходити в 18 років по барам і знайомитися з чоловіками - нормально. При запрошенні додому на чашечку кави НОРМАЛЬНО думати, що тебе запрошують на чашечку кави, а не на групповуху. Це називається - базова довіра до світу і людей. А ось підозрювати в кожному симпатичному на вигляд хлопці злочинця називається параноєю.

У мене росте дочка, їй скоро шість років. Я думаю - як уберегти її, які правила безпеки прищепити? І з жахом усвідомлюю, що профілактики насильства ... не існує. За статистикою 70% зґвалтувань відбувається знайомими, ґвалтують як в міні-спідниці, так і в чернечому вбранні, як на горищах, так і в респектабельних квартирах. І винні в цьому не жертви, а безкарність насильників.

Я не буду прищеплювати своїй дочці параною. Замість цього я б на кожному стовпі повісила текст нижчеподаного змісту і випалила б ці слова в умах чоловіків розпеченим залізом:

"Якщо жінка п'яна, не ґвалтуйте її.

Якщо жінка йде по вулиці одна ввечері, не  ґвалтуйте  її.

Якщо жінка носить коротку спідницю, не  ґвалтуйте  її.

Якщо жінка біжить у парку в 5:00 ранку, не  ґвалтуйте  її.

Якщо жінка виглядає як ваша колишня дівчина, за якою ви до сих пір сохнете, не  ґвалтуйте  її.

Якщо жінка спить у своєму ліжку, не  ґвалтуйте  її.

Якщо жінка спить у вашому ліжку, не  ґвалтуйте  її.

Якщо жінка передумала в середині процесу або не погоджується на щось певне, не  ґвалтуйте  її.

Якщо ваша дівчина чи дружина не в настрої, не  ґвалтуйте  її.

Якщо ваш друг думає, що це нормально когось зґвалтувати, скажіть йому, що це не так, і що він більше не ваш друг.

Якщо ваш "друг" когось зґвалтував, повідомте про це в міліцію.

Якщо ваш однокурсник або інший хлопець на вечірці сказав вам, що нагорі жінка без свідомості і тепер ваша черга, не  ґвалтуйте  її, викличте мілііцю, і скажіть цьому хлопцю, що він ґвалтівник.

Скажіть своїм синам, хрещеним синам, племінникам, внукам, синам ваших друзів, що не можна ґвалтувати інших людей ні за яких обставин.

Не кажіть вашим знайомим жінкам і подругам про те, як вони можуть уникнути зґвалтування.

Чи не натякайте, що вона могла б уникнути зґвалтування, якщо б тільки робила / не робила щось.

Чи не натякайте, що це в будь-якій мірі її вина.

Чи не висловлюйте мовчазної згоди, якщо хтось говорить вам, що він "отримав своє" від п'яної дівчини.

Не підтримуйте культуру, яка говорить вам, що ви не можете себе контролювати і не несете відповідальності за свої дії. Можете і несете."

Дорога Оксана! Будь ласка, живи. Ти ні в чому не винна, на твоєму місці могла б опинитися будь-яка з нас.

Коментарі (0)
Поділитись:

Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100