21.09.2018 12:49   |   Події

На Тернопільщині майже 200 людей отруїлися після обробки полів

На Тернопільщині майже 200 людей отруїлися після обробки полів

КИЇВ. 21 вересня. АМН. У селі Іване-Пусте Тернопільської області масово отруїлися жителі. До лікарів звернулися 179 людей. Вони пов’язують погіршення стану здоров’я з окропленням полів з літака поблизу їх села. Про це повідомила прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в області.

"20.09.18 до Борщівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області надійшло повідомлення від Борщівського районного відділення ДУ "Тернопільський обласний лабораторний центр" про випадок масового отруєння жителів села Іване-Пусте Борщівського району. За даними лабораторного центру, кількість постраждалих на цю ж годину була 179 осіб, 55 з яких - діти. Хворі перебувають на амбулаторному лікуванні. Жодного постраждалого на лікуванні у лікувальних закладах на стаціонарному лікуванні немає", - йдеться в повідомленні.

На місці події спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки та Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та спеціалісти районного управління встановили, що люди, які звернулись за меддопомогою, пов’язують погіршення стану здоров’я з обробкою полів поблизу їх села авіаційним методом. Виявлено, що під час здійснення цих обробок було допущено ряд порушень.

"Зокрема, встановлено, що керівництво ТзОв "Агрополіс" порушили процедуру повідомлення органів місцевого самоврядування та населення. Сільського голову про обробку полів було попереджено напередодні перед її здійсненням. Відтак не були повідомлені завчасно і місцеві жителі. Згідно з законодавством, керівництво агрофірми повинно було повідомити жителів села за 3 дні до проведення аераційного окроплення", - зазначили у Держпродспоживслужбі.

Крім того, на відео, яке показали місцеві жителі, видно, що не були дотриманні санітарно-захисні зони при проведенні цієї обробки. На відеозаписі видно, що літак розвертався над житловими будинками. Препарат "ураган-форте", зазначений у повідомленні, зареєстрований і дозволений до використання на території України.

Фахівці Держпродспоживслужби відібрали взірці ґрунту та рослин для дослідження на залишкову кількість пестициду, яким здійснювалась авіаційна обробка. Відбір проб здійснювався в межах санітарно-захисної зони, тобто на відстані ближче одного кілометра до житлових територій.

Крім того, керівництво Держпродспоживслужби проведе позапланову перевірку господарства, яке здійснювало обробку, на предмет дотримання вимог чинного законодавства.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100