27.11.2018 15:24   |   Події

Аптеки намагалися заробити на "Доступних ліках"

Аптеки намагалися заробити на  "Доступних ліках"

КИЇВ. 27 листопада. АМН. У жовтні поточного року у п’яти областях України контролери виявили факти завищення цін на лікарські засоби, які входять до програми "Доступні ліки". Про це УНН розповіли у Держпродспоживслужбі.

Йдеться, зокрема, про завищення граничних постачальницько-збутових та торговельних (роздрібних) надбавок та роздрібних цін у Волинській (3 суб'єкти господарювання), Кіровоградській (1), Харківській (5), Київській (3) та Івано-Франківській (3) областях.

Така інформація була отримана на підставі аналізу 270 тис. 175 цін на лікарські засоби.

"За результатами цієї роботи головні управління Держпродспоживслужби у вищезазначених областях провели роз'яснювальну роботу та рекомендували суб'єктам господарювання привести ціни на лікарські засоби у відповідність до вимог чинного законодавства", - повідомили контролери.

Контролери також поінформували, що чинне законодавство передбачає встановлення граничних постачальницько-збутових надбавок у розмірі 10%, що нараховуються до гуртово-відпускної ціни за урахуванням податків, та торговельних (роздрібних) надбавок в розмірі 15%, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

Нагадаємо, з початку року аптечний кошик для українців подорожчав на 6%.

За словами депутата Оксани Корчинської, ціни на ліки завищують монополісти аптечного ринку.

Для боротьби з ними в Раді зареєстрували так званий аптечний законопроект №8591. Документ серед іншого передбачає обов’язкову вищу профільну освіту для власників аптечних установ, кількісне обмеження на відкриття аптек одним власником, а також географічні обмеження на розміщення аптек.

Проти законопроекту виступили власники мережевих аптек.

Повну підтримку документу висловили фармацевти та провізори, які представляють малий та середній аптечний бізнес.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100