14.02.2019 16:30   |   Події

Журналістку без фармосвіти взяли на роботу в аптеку провізором

Журналістку без фармосвіти взяли на роботу в аптеку провізором

КИЇВ. 14 лютого. АМН. Аби стати за аптечний прилавок - треба мати медичну освіту. Фармацевти - це ті, хто закінчив училище чи коледж, вони мають право продавати виключно безрецептурні препарати. Провізором може бути лише медик із вищою освітою, і він має право відпускати медикаменти за рецептом. Ці норми прописані у чинному законодавстві, але на практиці вони не діють. Це з'ясували журналісти ТРК Україна під час соціального експерименту, передає УНН із посиланням на відеоматеріал телеканалу.

Так, журналістка спробувала влаштуватися на роботу в аптеку провізором. Знайшла у Інтернеті відкриту вакансію - і записалася на співбесіду в одну із аптек спального району столиці.

Співбесіда проходила у кабінеті завідувача аптеки. Журналістці, яка представилася студенткою 1-го курсу заочного відділення медичного університету за спеціальністю фармація, поставили всього три запитання: звідки родом, коли потрібно відпустити на сесію та чому виникла потреба працювати в галузі фармації. Запевнили, що відсутність профільної освіти не головне, ключове - це здібності і бажання працювати.

"У нас є така практика - працюють дівчата без освіти", - повідомили журналістці під час співбесіди.

За півгодини журналістку без фармосвіти влаштували на роботу в аптеку провізором. Про наявність паспорту громадянина України чи медичної книжки у майбутнього працівника навіть не запитували.

Нагадаємо, як з’ясували журналісти, аптеки свідомо завищують вартість ліків у вихідні дні.

У Верховній Раді озвучили свою версію дорожнечі медпрепаратів в Україні. Нардепи вважають, що ціни завищені ще й через монополізацію ринку з боку мережевих аптек.

З метою змінити ситуацію, у парламент був внесений законопроект №8591. Він передбачає значні обмеження для мережевого аптечного бізнесу.

Документ також висуває вимогу про обов'язкову вищу фармацевтичну освіту до кожного бізнесмена-аптекаря.

Проти законопроекту виступили мережевики. При цьому, дрібний і середній бізнес документ повністю підтримали. Сьогодні "аптечний закон" перебуває на доопрацюванні у його авторів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100