25.04.2019 10:01   |   Події

МОЗ не використало ліків і медвиробів на майже 7 млн грн, бо збіг термін придатності

МОЗ не використало ліків і медвиробів на майже 7 млн грн, бо збіг термін придатності

КИЇВ. 25 квітня. АМН. Через порушення та управлінські прорахунки з боку Міністерства охорони здоров’я України при використанні лікарських засобів, вакцин та медвиробів, закуплених за рахунок коштів держбюджету загалом не використано ліки, вакцини і медвироби за 12 напрямами закупівель на загальну суму 6,75 млн грн. Про це йдеться у звіті Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2017-2018 роках МОЗ для здійснення державних закупівель із залученням спеціалізованих організацій за бюджетною програмою “Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів программного характеру”.

“Встановлено порушення та управлінські прорахунки МОЗ і при використанні лікарських засобів, вакцин та медвиробів, закуплених за рахунок коштів держбюджету 2016-2017 років”, — йдеться в звіті.

Так, повідомляється, що, прийнявши від міжнародної спеціалізованої організації ліки для дітей і дорослих, хворих на онкологічні захворювання, та дітей, хворих на хронічні вірусні гепатити на суму 59,7 млн грн, з термінами придатності меншими, ніж визначено у договорах, МОЗ у порушення умов договорів, не отримало від міжнародної організації підтвердження заміни у разі невикористання до завершення терміну придатності.

У Рахунковій палаті повідомили, що аналогічним чином Міністерством прийнято ліки і медвироби для лікування дорослих, хворих на хронічні вірусні гепатити, на серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання та вакцину для профілактики сказу на суму 58 млн гривень.

Проте, гарантії щодо їх заміни у разі невикористання до завершення терміну придатності міжнародними організаціями не надавалися, через відсутність відповідних вимог в умовах цих угод.

“У результаті на сьогодні утворено ризики нанесення шкоди державі внаслідок втрати вказаних ліків і медвиробів, які через закінчення терміну придатності не будуть використані”, — зазначили в РП.

Також, як зазначено у звіті, МОЗ не здійснювався і моніторинг рівня забезпеченості потреби регіонів України у ліках, вакцинах і медвиробах. Як результат, у закладах охорони здоров’я, на складах державних підприємств рахуються в залишках ліки, вакцини та медвироби на суму 44 млн. грн, які від 2 до 15 місяців від дати отримання не використовуються.

Крім того, з причини відмови пацієнтів з трансплантованими органами від прийому препаратів і їх наявністю в обсязі, який перевищує потребу, не використовуються лікарські засоби на суму 3,9 млн гривень. Термін їх придатності збігає. Отже, утворено ризик нанесення шкоди державі, сказано в звіті.

“Через закінчення терміну придатності загалом не використано ліки, вакцини і медвироби за 12 напрямами закупівель на загальну суму 6,75 млн грн, які були придбані коштом держбюджету 2015-2017 років. З них, майже на 1 млн грн вже утилізовано. Фактично державі завдано істотної шкоди, а пацієнти не отримали необхідного лікування. Зазначені факти містять ознаки кримінальних правопорушень і потребують правової оцінки правоохоронними органами”, — наголошують у Рахунковій палаті.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100