15.05.2019 16:53   |   Події

На Тернопільщині діти підхопили токсокароз

На Тернопільщині діти підхопили токсокароз

КИЇВ. 15 травня. АМН. У Тернопільській області з початку року вже зареєстровано 12 випадків токсокарозу серед дітей. Про це повідомляє Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ у Facebook.

"В області з початку року вже зареєстровано 12 випадків токсокарозу серед дітей", - йдеться у повідомленні.

Токсокароз – тяжке паразитарне захворювання, яке спричиняється міграцією личинок глистів собак, рідше котів.

За даними фахівців, хвороба у людей супроводжується сильними алергічними проявами, ураженням різних життєво важливих органів і тканин (легень, мозку, очей, печінки, нирок, серця тощо).

Основним джерелом інвазії для людини є собаки, які забруднюють грунт, воду яйцями гельмінтів. Відомо, що в 1 г собачих фекалій може міститися близько 15 тис. яєць токсокар.

Зараження людини відбувається при попаданні заразних яєць токсокар у шлунково-кишковий тракт. Яйця можуть бути занесені до рота забрудненими грунтом руками, овочами, ягодами.

Зазначається, що основну групу ризику становлять діти.

Пік захворювання припадає на літньо-осінній період.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100