29.02.2012 20:14   |   Події
Автор: Тетяна Ганницька

Т.Бахтеєва: заборона кетаміну впроваджена рішенням уряду

Т.Бахтеєва: заборона кетаміну впроваджена рішенням уряду

КИЇВ. 29 лютого. АМН. Заборона кетаміну (знеболювальне для тварин) не пов’язана з вето Президента, а впроваджена рішенням Уряду. На цьому наголосила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва, повідомили АМН у прес-службі політика.

Нагадаємо, сьогодні засобами масової інформації з посиланням на заяву міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка поширено інформацію, що внаслідок застосування Президентом України права вето до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" з 1 березня 2012 року для ветеринарів у приватних клініках поновлюється заборона на використання кетаміну.

"Проблема з використанням кетаміну для знеболювання тварин у ветеринарній практиці виникла не сьогодні і не з вини Президента України", - сказала Тетяна Бахтеєва.

"Як відомо, у січні 2011 року Кабінет Міністрів України своєю постановою № 4 включив кетамін до переліку психотропних речовин, обіг яких обмежено. Цим і було унеможливлено застосування цього сучасного знеболювального препарату у ветеринарній практиці. При цьому жодних запобіжників для виникнення такої проблеми Урядом вжито не було.

Така ситуація викликала справедливе обуренням широких кіл громадськості. І дія зазначеного рішення уряду була зупинена спочатку до 1 жовтня 2011 року, потім до 1 березня 2012 року.

Тож із завтрашнього дня дія заборони на використання кетаміну ветеринарами, які здійснюють ветеринарну практику як фізичні особи – підприємці, мала б поновитися у зв'язку з відновленням дії відповідного рішення Кабінету Міністрів України, а не через застосування Президентом України права вето до названого закону.

Тому уряд у терміновому порядку сьогодні продовжив термін набуття чинності рішення від 4 січня 2011 року про віднесення кетаміну до психотропних речовин, обіг яких обмежено, до прийняття Верховною Радою ветованого Президентом України закону з урахуванням його зауважень або до прийняття нового закону", - повідомила вона.

Що ж до вето Президента України до Закону "Про внесення змін до Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори", то воно жодним чином не було пов'язане з обмеженням використання знеболювальних препаратів у ветеринарній практиці і не впливало на зазначене рішення Кабінету Міністрів про заборону використання ветеринарами кетаміну.

"Це вето глави держави насправді було спрямоване на те, щоб забезпечити однакове застосування норм закону при видачі підприємцям ліцензій на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів і унеможливити будь-які спекуляції і зловживання з боку чиновників при реалізації норм закону на практиці. Всі ці пропозиції Президента України до закону підтримав Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я", - сказала Т.Бахтеєва.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:



Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100