01.03.2012 13:40   |   Події
Автор: Ярослав Остафійчук

Афганські селяни не перестають вирощувати опіумний мак

Афганські селяни не перестають вирощувати опіумний мак

КИЇВ. 1 березня. АМН. На Афганістан припадає дві третини світового виробництва опійного маку. Ці дані містяться в щорічній доповіді Міжнародного комітету ООН з контролю над наркотиками (МККН) за 2011 рік, який був представлений у Відні. Його автори повідомляють, що в минулому році опійний мак вирощувався в половині всіх афганських провінцій. Про це АМН повідомили в прес-службі ООН.

У зв'язку з різким зростанням цін на опій після неврожаю 2010 року обробіток опійного маку став ще більш привабливим для афганських селян. Так, в середині 2011 року ціна на висушений опій зросла на 43% і досягла 241 долара за 1 кг. Таким чином, валовий дохід від вирощування опійного маку за рік збільшився більш ніж в два рази - з 4,9 тис. до 10,7 тис. доларів з гектара, говориться в доповіді.

При цьому незаконним вирощуванням маку стали займатися навіть в тих афганських селах, які отримували від держави допомогу для розвитку інших сільськогосподарських культур.

Автори доповіді побоюються, що заплановане скорочення чисельності Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Афганістані може призвести до посилення напруженості в деяких частинах країни, що в поєднанні зі збільшенням ціни на опій може викликати подальше зростання його виробництва.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100