01.03.2012 18:10   |   Події
Автор: Анна Білоус

У Луганську зростає кількість прийомних сімей

У Луганську зростає кількість прийомних сімей

КИЇВ. 1 березня. АМН. Сьогодні політика держави спрямована на те, щоб в країні не було дитячих будинків-інтернатів, а діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, виховувалися в сім'ях. У Луганську створено два будинки сімейного типу - сім'ї Скірдіних і М'якоти, в кожній з яких виховуються по 10 дітей. Крім того, в місті потроху зростає кількість прийомних сімей, ще в минулому році їх було 16, а зараз 19. Про це АМН повідомили в прес-службі Луганської міськради.

"З 4-х дитячих притулків в області залишився лише один - в Луганську, - повідомила директор Луганського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Шпилько. - І то ця установа на сьогоднішній день не заповнюється повністю. У минулому році через нього пройшло всього 32 дитини. Зараз притулки для дітей більше виконують функцію реабілітаційних центрів, де хлопці можуть отримати психологічну, медичну та іншу допомогу, а не жити в них постійно. Проблему безпритульних дітей в обласному центрі в останні роки вдалося практично повністю вирішити ".

Крім того, Ольга Шпилько зазначила, що Луганський центр соціальних служб проводить постійну роботу з сім'ями, які опинилися в складних життєвих обставини. Наприклад, з сім'ями, в яких обоє батьків втратили роботу і не можуть забезпечити нормальне утримання дітей, з багатодітними і незаможними і т.д.

"Ми надаємо таким сім'ям найрізноманітнішу допомогу: чи можемо влаштувати дитину в садок, допоможемо знайти роботу або надаємо матеріальну підтримку - привозимо речі, продукти", - розповіла Ольга Шпилько.

Держава сьогодні заохочує створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Зараз батьки-вихователі отримують гарну грошову винагороду, крім того, на утримання дітей виплачуються 2 прожиткових мінімуму. Щоб люди не переслідували меркантильний мотив у створенні прийомної сім'ї, кандидати у прийомні батьки проходять жорсткий відбір.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100