02.03.2012 02:15   |   Події
Автор: Тетяна Ганницька

Страхітливі зображення на пачках сигарет в США визнали незаконними

Страхітливі зображення на пачках сигарет в США визнали незаконними

КИЇВ. 2 березня. АМН. Федеральний суд у Вашингтоні заблокував постанову Управління з контролю за продуктами і ліками (Food and Drug Administration, FDA) уряду США, що пропонує тютюновим компаніям розміщувати на пачках сигарет графічні зображення, які показують негативні наслідки від куріння. Про це повідомляє Associated Press.

Головуючий на процесі суддя визнав, що відповідна вимога федеральної влади незаконна, оскільки суперечить поправці до Конституції США, що гарантує свободу слова.

Суд погодився з аргументами тютюнових компаній, які вважали, що на відміну від розміщених на пачках написів з фактичною інформацією, що розповідає про шкоду куріння, метою зображень є навіювання страху перед курінням. Крім цього, розміщення картинок негативно впливає на дизайн пачок і впізнаваність брендів.

Суддя також зазначив, що уряд має в своєму розпорядженні інші можливості, що дозволяють боротися з курінням, зокрема, збільшення податків на сигарети, проведення антитютюнових рекламних компаній та профілактика куріння серед неповнолітніх.

FDA наказало тютюновим компаніям друкувати страхітливі зображення на сигаретних пачках в червні 2011 року. Серед схвалених Управлінням дев'яти картинок були зображення хворих легенів, гнилих зубів, розкритого людського трупа, а також інші картинки, що розповідають про шкоду куріння. Зображення повинні були займати половину лицьової і зворотної сторони пачки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100