02.03.2012 17:21   |   Події
Автор: Анна Бельдій

Павленко на колегії Черкаської ОДА обговорив питання захисту прав дітей

Павленко на колегії Черкаської ОДА обговорив питання захисту прав дітей

КИЇВ. 2 березня. АМН. Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко взяв участь у засіданні  колегії Черкаської ОДА, на якій розглядалось питання «Про стан виконання в області Указу Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні». Про це АМН повідомили у прес-службі глави держави.

У своєму виступі Уповноважений Президента України з прав дитини  проаналізував роботу місцевих органів виконавчої влади Черкаської області щодо захисту прав дітей та визначив пріоритетні напрями, які потребують негайної уваги та рішень. 

Юрій Павленко також наголосив на обов’язковому виконанні Указу Президента України «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», яким, зокрема, акцентується увага на своєчасному виявленні дітей, які залишились без піклування батьків, надання їм статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, забезпечення захисту особистих, майнових і житлових прав таких дітей; дотримання прав багатодітних сімей; забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Під особливою увагою Президента  України, продовжив Юрій Павленко, перебуває питання розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а саме усиновлення, опіка та піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. 

Довідка: чисельність дитячого населення в Черкаській області протягом останніх 4 років зменшилась на 10,3%( в регіоні  214 319 дитячого населення). 

Кожна десята дитина виховується в багатодітній сім"ї (в регіоні 6 196 багатодітних сімей, в яких виховується 20 856 дітей.) 

В області 4 412 дітей-інвалідів, що становить 2 % дитячого населення. Необхідно  активізувати роботу з упровадження інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах. В Черкаській області інклюзивна освіта розвивається дуже повільно, функціонує тільки 1 заклад з інклюзивним навчанням, кількість дітей, які охоплені інклюзивною освітою

В Черкаській області 55 позашкільних закладів, в яких навчається 35,6 тис. учнів. Охоплення дітей віком 3-6 років дошкільними навчальними закладами – 93 % - одне з найкращих по країні. Протягом 2011 року 7 закладів відновили свою діяльність.

Протягом останніх трьох років загальна кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування дещо зменшилась (2008 рік – 2873, 2011 рік – 2612 дітей). На початок 2012 року в регіоні 2 612 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 1715 дітей виховуються в сім'ях опікунів, піклувальників; 368 дітей виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; 497 дітей виховуються в дитячих закладах або навчаються в ПТУ і перебувають поза сімейним оточенням.

 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100