03.03.2012 12:33   |   Події
Автор: Анна Білоус

Р.Богатирьова: необхідно змінювати стратегію і підходи до надання медичної допомоги

Р.Богатирьова: необхідно змінювати стратегію і підходи до надання медичної допомоги

КИЇВ. 3 березня. АМН. Про це Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова сказала, відкриваючи Координаційну нараду з питань удосконалення надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні хвороби в України. Про це АМН повідомили у прес-службі МОЗ.

Раїса Богатирьова підкреслила, що серцево-судинні захворювання сьогодні посідають перші місця серед причин захворюваності та смертності в Україні.

"Ви знаєте краще ніж я показники захворюваності і смертності від серцево-судинних захворювань і знаєте, що вони не відповідають європейським. Дві третини цих смертей можна було попередити, - зазначила Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України. - Це вирок нам, як професіоналам, як організаторам охорони здоров'я".

Раїса Богатирьова зазначила, що для вирішення проблеми з серцево-судинними захворюваннями необхідно застосовувати передовий вітчизняний науковий досвід, усю базу, яка напрацьована в світі і яка дає результат. Але, в першу чергу, необхідно змінювати стратегію і підходи до надання медичної допомоги. "Модернізація галузі - це не лише впровадження новітніх технологій, покращення матеріально-технічної бази, підвищення рівня медиків - це, перш за все, новий підхід до надання медичної допомоги. Модернізація починається з першого візиту пацієнта до лікаря, своєчасної діагностики, попередження ускладнень, - підкреслила Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України. - В основі всього має бути профілактика. І саме на профілактику робиться акцент у новій Національній програмі "Здоров'я 2020: український вимір".

Раїса Богатирьова побажала учасникам наради плідної роботи і зазначила "Я б хотіла, щоб ви об'єднали свої зусилля саме навколо сучасних профілактичних методик та заходів. Українські кардіологи мають потенціал, що дасть змогу змінити підходи до надання допомоги і покращити стан здоров'я нашого населення".

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100