03.03.2012 15:44   |   Події
Автор: Ярослав Остафійчук

Запорізькі отоларингологи запровадили у практику унікальну науково-методичну розробку

Запорізькі отоларингологи запровадили у практику унікальну науково-методичну розробку

КИЇВ. 3 березня. АМН. Отоларингологи Запорізької обласної клінічної лікарні втілили в життя технологію застосування унікального штучного матеріалу – пористого тетра-фтор-етілену виробництва НПО "ЕКОФЛОН" (Сант-Петербург, РФ) для пластики ушкоджень носової перегородки і стінок навколоносових пазух. А також спрямували його застосування для вирішення ряду інших медичних проблем, зокрема, приоперативному лікуванні ліквореї у гіпертоніків. Про це АМН повідомили в прес-службі МОЗ.

"Науково-дослідна робота щодо застосування екофлону для пластики ЛОР-органів на базі нашого відділення триває вже понад два роки. Це справжній прорив у вирішенні проблеми замісних тканин у реконструктивній хірургії, в цілому, і пластичній хірургії ЛОР-органів, зокрема, - розповів завідуючий відділенням, лікар вищої категорії Ігор Раскін. - Новий матеріал - пористий тетра-фтор-етілен створений із застосуванням нанотехнологій. Він стійкий до інфекцій, добре інтегрується у навколишні тканини, і більше того, вже через 12-15 місяців повністю розчиняється і заміщується власною тканиною пацієнта, від штучного матеріалу не залишається й сліду, а отже, не має потреби у повторній операції для його видалення".

Також запорізькі отоларингологи розробили, запатентували та застосували методику менш травматичного оперативного лікування ліквореї. Ця хвороба трапляється у пацієнтів-гіпертоників на фоні кризу від надмірного внутрішньочерепного тиску, або виникає у результаті тяжких кранеоспинальних травм, зокрема, під час дорожньо-транспортних пригод. За цією методикою такі операції отоларингологи виконують спільно з нейрохірургами без трепанації черепа, з доступом через ЛОР-органи, застосовуючи екофлон для заміщення ушкоджених тканин. Випадків, коли виникає гостра необхідність у такій спеціалізованій фаховій медичній допомозі, у Запорізькій області трапляється щонайменше 5-7 на рік.

Завдяки цим видам спеціалізованої отоларингологічної допомоги, суттєво підвищується рівень соціалізації пацієнтів із серйозними патологіями органів слуху і фактично повертає їх до нормального життя.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100