10.03.2012 11:27   |   Події
Автор: Дарія Шамаєва

Німецькі вчені розробили штучну біонічну сітківку

Німецькі вчені розробили штучну біонічну сітківку

КИЇВ. 10 березня. АМН. Німецькі вчені розробили імплантну штучну сітківку ока. В експерименті вона частково повернула зір трьом пацієнтам, що осліпнули в результаті спадкової дистрофії сітківки, пише The Daily Telegraph.

Попередні пристрої з подібним призначенням представляли собою камеру і процесор, які потрібно носити як окуляри. Біонічний імплантат, розроблений фірмою Retinal Implant AG спільно з Інститутом офтальмологічних досліджень при Університеті Тюбінгена, вживлюється прямо під сітківку і використовує оптичний апарат ока. Таким чином, він є безпосередньою заміною втрачених світлових рецепторів.

Чорно-біле зображення, що отримується за допомогою біонічної сітківки стабільне і відповідає рухам очного яблука.

Троє пацієнтів, які взяли участь у випробуваннях приладу, через кілька днів після операції змогли розрізняти форми об'єктів. В одного з них зір покращився настільки, що він почав вільно ходити по приміщенню, підходити до людей, бачити стрілки годинника і розрізняти сім відтінків сірого кольору.

За словами професора Еберхарт Цреннера, який очолює Офтальмологічну лікарню Університету Тюбінгена, пілотні випробування переконливо довели, що імплантат здатний відновити зір людей з дистрофією сітківки в достатньому для повсякденного життя обсязі. Правда, відзначив він, впровадження пристрою в клінічну практику займе чимало часу.

Біонічну сітківку, на думку вчених, можна буде застосовувати при пігментному ретиніті та інших дистрофічних захворюваннях сітківки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100