05.03.2012 11:31   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

Ендопротези викликають рак - учені

Ендопротези викликають рак - учені

КИЇВ. 5 березня. АМН. Суцільнометалеві ендопротези кульшових суглобів не повинні більше використовуватися в хірургії, як заявили британські хірурги. З'явилися докази того, що ці протези пов'язані не тільки з болями і отруєнням, але раком, повідомляють іноземні ЗМІ.

Британське суспільство лікарів, що займаються трансплантацією протезів тазостегнових суглобів, стурбоване з приводу значної кількості браку серед суцільнометалевих ендопротезів. Члени товариства вважають, що ці протези не повинні більше використовуватися. Наразі у Великобританії 49 тис. чоловік носять великі ендопротези кульшових суглобів, зроблені цілковито з металу.

Представники державної системи охорони здоров'я днями заявили: ті пацієнти, хто отримав ці ендопротези великого діаметру, повинні регулярно здавати кров, а також проходити через МРТ-сканування, щоб перевірити стан дивайсів. Деякий час тому були опубліковані дослідження, які показали, що великі ендопротези кульшових суглобів при тривалому використанні призводять до потрапляння мінічастинок металу в кровотік і навколишні тканини.

А експерти з Бристоля виявили аномальні клітини в крові пацієнтів з цими ендопротезами, які можуть стати причиною розвитку пухлин. У групі ризику знаходяться всі люди, яким були встановлені протези з цільного металу з діаметром більше 36 мм. Протези меншого діаметра безпечні.

На думку президента Британської ортопедичної асоціації професора Джо Діаса, приблизно 5,5% великих металевих ендопротезів потрібно міняти через п'ять років. Що стосується протезів з металу з пластиком, то зміни за цей же термін потребують тільки 2% девайсів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100