05.03.2012 13:09   |   Події
Автор: Ольга Завгородня

Тільки 500 виробників контролюють кожну ланку виготовлення продукту в Україні

Тільки 500 виробників контролюють кожну ланку виготовлення продукту в Україні

КИЇВ. 5 березня. АМН. Лише 500 виробників харчової промисловості України мають впроваджену систему управління безпечності харчової продукції, засновану на принципах ХАСПу. Про це на прес-конференції повідомив експерт з питань якості та безпечності продукції АПК Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олександр Вержиховський.

"Згідно з нашими даними, з понад 2 тисяч виробників харчової продукції, які є представниками великого та середнього бізнесу, лише біля 500 мають впроваджену систему управління безпечності харчової продукції, засновану на принципах ХАСПу. Ми дуже важко відходимо від принципів запозичених у Радянські часи, які контролюють якість вже готового продукту. На нашу думку, впровадження принципів ХАСПу є одним із дієвих механізмів, які можуть контролювати якість продуктів", - повідомив Олександр Вержиховський.

Принципи ХАСПу діють таким чином, що контроль за якістю компонентів та речовин проводиться на кожному рівні виробничого ланцюга. Тобто є можливість відстежувати, на якому саме етапі до продукту потрапила зіпсована речовина та вилучати її. Це дає змогу не лише покращувати контроль за якістю продукції, а й суттєво зменшує фінансове навантаження, яке виникає внаслідок утилізації всієї партії зіпсованих продуктів. 

Загалом в Україні функціонує близько 20 тисяч виробників харчової продукції.
Нагадаємо, лише 5% українських виробників харчової продукції виготовляють продукцію за ДСТУ.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100