05.03.2012 13:18   |   Події
Автор: Юліана Матусова

Експерт роз’яснив ситуацію щодо білоруських продуктів

Експерт роз’яснив ситуацію щодо білоруських продуктів

КИЇВ. 5 березня. АМН. Ситуацію щодо заборони ввозу білоруських молочних продуктів на територію України роз’яснив на прес-конференції експерт з питань якості та безпечності продукції АПК Асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олександр Вержиховський.

"Дійсно, ми маємо таку інформацію, що з жовтня минулого року фіксувалися випадки виявлення у надлишкових кількостях антибіотиків у молочних продуктах білоруського походження. Але механізм контролю, який покладено на Держветфітослужбу, передбачає певні дії. Якщо у якійсь партії продуктів, яка заходить на території України, фіксують виявлення у надлишковій кількості антибіотиків, тобто таку, що перевищує допустимі, відповідно до Українського законодавства, норми, то така партія не допускається до ввезення на територію країни. І така продукція, при ввезенні на територію України, ставиться на розширений контроль. Тобто з кожної партії відбираються 100% зразки і перевіряються на ширший перелік показників. Відповідна інформація йде до білоруської сторони. Якщо ж протягом періоду розширеного контролю немає ніяких дій з боку країни-виробника, тоді наша Держветфітослужба має повноваження заборонити тимчасовий ввіз з метою забезпечення внутрішньої продовольчої безпеки", - повідомив експерт.

Відтак стає зрозуміло, чому заборону на ввіз молочної продукції білоруського походження ухвалили лише зараз, адже наявність антибіотиків було встановлено ще минулого року.

Нагадаємо, Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України з 1 березня 2012 року тимчасово призупинила ввезення на територію України молока та молочних продуктів з Республіки Білорусь.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100