06.03.2012 15:29   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

Монтаж арки над четвертим реактором почнуть у середині квітня

Монтаж арки над четвертим реактором почнуть у середині квітня

КИЇВ. 6 березня. АМН. Монтаж каркасу арки нового безпечного конфайнменту над 4 енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції розпочнеться у середині квітня. Каркас арки зводитиметься на спеціальному майданчику за 200 м від енергоблоку для створення найбільш комфортних радіаційних умов для праці людей. Про це під час брифінгу повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша, повідомили АМН в прес-службі МНС.

"Наразі створене відповідне покриття, зараз уже забетонований фундамент і створено спеціальний майданчик для монтажу арки. Очікується, що в середині квітня ми приступимо до зведення цієї конструкції. Арка буде змонтована у середині 2015 року. До кінця 2015 року, приблизно до жовтня, вона повинна бути насунута у проектне положення та загерметизована", - сказав голова Державного агентства з управління зоною відчуження.

За словами Володимира Холоші, в Італії уже пройшли випробування конструкції, пробна її збірка була успішною. Зараз матеріали направляються з Італії на промисловий майданчик ЧАЕС. Крім того, у Великобританії була перевірена обшивка арки.

Планується, що до робіт з монтажу арки буде залучено близько 2,5-3 тисяч людей. Володимир Холоша наголосив, що на об'єкті надзвичайно суворий контроль за охороною праці.

Нагадаємо, вартість будівництва оцінюється у близько 1 мільярд євро. Фінансування будівництва здійснюватиметься із коштів Чорнобильського фонду, акумульованому у Європейському банку реконструкції та розвитку країнами-донорами, що вирішили допомогти Україні долати наслідки Чорнобильської катастрофи.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100