06.03.2012 18:09   |   Події
Автор: Анна Бельдій

Глаукома вражає хворих на діабет - МОЗ

Глаукома вражає хворих на діабет - МОЗ

КИЇВ. 6 березня. АМН. "Ураження судин очного дна сітківки, або ретинопатія різного ступеня, частіше зустрічається у хворих на цукровий діабет. Однією із основних ускладнень цукрового діабету є виникнення глаукоми, і, як наслідок, - сліпоти", - зазначив у ході прес-конференції, присвяченій Дню боротьби зі сліпотою, головний ендокринолог МОЗ України Микола Гульчій, повідомляє прес-служба МОЗ.

За словами М. Гульчій, підвищення внутріочного тиску провокує появу набряків, крововиливів, і врешті - відмирання зорового нерву. Це основний шлях розвитку глаукоми - великої групи очних хвороб, що майже не відзначається симптоматикою, але часто призводить до повної втрати зору.

"З метою профілактики глаукоми, потрібно, починаючи з 40 років, кожних три роки відвідувати офтальмолога та вимірювати внутріочний тиск. В нормі він має становити від 12 до 18 мм ртутного стовпа", - зауважив Микола Гульчій.

Також він наголосив, що з метою попередження та профілактики очних хвороб важливим для діабетиків є підтримання рівня цукру в крові на тих показниках, які не дозволяють розвиватися хворобі.

Нагадаємо, що за ініціативи Всеукраїнського Лікарського Товариства та Громадської Ради МОЗ 5-7 березня цього року в різних куточках України проходять заходи медичного профілактично-просвітницького проекту "Майстерня здоров'я". У ході цієї акції, присвяченій Всесвітньому Дню боротьби зі сліпотою, всі бажаючі зможуть виміряти тиск, визначити вміст глюкози у крові та отримати консультації спеціалістів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100