06.03.2012 21:10   |   Події
Автор: Тетяна Ганницька

ВООЗ:Безпечну воду п'є 89% населення планети

ВООЗ:Безпечну воду п'є 89% населення планети

КИЇВ. 6 березня. АМН. У період з 1990 по 2010 рік понад 2 млрд людей отримали доступ до чистої питної води, а це означає, що мета – до 2015 року скоротити вдвічі кількість людей, які не мають постійного доступу до чистої питної води, – виконана достроково. Про це повідомляється в новій доповіді, підготовленій Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) і Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) "Прогрес у галузі санітарії та в забезпеченні питною водою, 2012 рік", передає Центр новин ООН.

У 2000 році на Саміті тисячоліття була поставлена ​​мета до 2015 року скоротити вдвічі кількість людей, які не мають постійного доступу до чистої питної води та основних санітарних послуг. До кінця 2010 року 89% світового населення або приблизно 6,1 млрд осіб користувалися безпечними джерелами питної води. Це означає, що світ досяг або навіть на 1% перевиконав мету, що стосується доступу до чистої питної води. Планувалося, що до 2015 року пити безпечну воду будуть 88% населення. Автори доповіді вважають, що до цього періоду таких людей буде близько 92%.

"Це особливо гарна новина для дітей. Адже щодня більше трьох тисяч дітей гинуть від діареї. Досягнення цієї мети означає порятунок життя дітей", – сказав глава ЮНІСЕФ.

Він закликав не зупинятися на досягнутому, оскільки сьогодні 783 млн людей у світі все ще не мають доступу до чистої питної води, а мільярди позбавлені основних санітарних зручностей.

Автори доповіді звертають увагу на те, що світ ще далекий від досягнення поставленої мети у сфері санітарії. На сьогодні лише 63% жителів планети мають доступ до основних санітарних послуг. До 2015 року ця цифра може зрости до 67%, але й це нижче запланованих 75% населення. Сьогодні близько 2,5 млрд людей живуть у будинках без туалетів та інших санітарно-технічних споруд.

Автори доповіді наголошують, що вода, санітарія та гігієна – ключ до поліпшення здоров'я населення та до розвитку.

"Ми досягли важливої ​​мети, але ми не можемо на цьому зупинитися. Наш наступний крок має бути спрямований на забезпечення водою та санітарією найбільш уразливих верств населення на планеті", – заявив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100