07.03.2012 12:17   |   Події
Автор: Ольга Завгородня

Без ускладнень для здоров'я людина може перебувати у крижаній воді не більше 50 хв

Без ускладнень для здоров'я людина може перебувати у крижаній воді не більше 50 хв

КИЇВ. 7 березня. АМН. Людина може перебувати у крижаній воді протягом 40-50 хвилин. Про це на прес-конференції повідомив головний фахівець відділу зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю МНС Олександр Хорунжий.

"Ми не можемо заборонити виходити на лід, але може навчити себе правильно поводити на ньому. Перед виходом необхідно виміряти товщу льоду: 7 -12 см. гарантують безпечне перебування. Виміряти можна за допомогою палиці чи інших предметів. Виходити на лід треба по натоптаних стежках. Не треба йти там, де є струмки, стоки, очерети, коріння та засніжені ділянки", - нагадав правила безпеки поводження на льоду О.Хорунжий.

Також він зазначив, що якщо лід почав тріщати, треба обережно повернутися на берег. Можна відповзти, але ні в якому разі не бігти.

"Якщо все ж людина провалилась у воду, не панікуйте, голосно кличте на поміч. Треба максимально розставити руки і намагатись вибратись на лід спиною. Якщо є гострі предмети, чіпляйтесь за  них", - нагадав експерт і додав, що після переохолодження ні в якому разі не можна підігріватися алкоголем. Необхідно зайти в тепле приміщення, змінити мокрий одяг на сухий і зігріватись чаєм.

"За часом людина 40-50 хвилин може перебувати в крижіній воді", - резюмував він і вкотре нагадав, що якщо людина тоне, підбігати до неї не можна, треба підповзти і закинути мотузку чи плицю, за допомогою якої людина може підтягнутися. Також необхідно телефонувати 101.

Нагадаємо. в Україні почався льодохід і перебувати на кризі небезпечно.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100