07.03.2012 14:41   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

Хлопчик в Бостоні, ймовірно, помер під час операції

Хлопчик в Бостоні, ймовірно, помер під час операції

КИЇВ. 7 березня. АМН. Голова Львівської обласної організації Червоного Хреста Валентин Мойсеєнко повідомив ЗМІ про подробиці смерті хлопчика, постраждалого внаслідок пожежі в с. Долинівка, в лікарні американського міста Бостон. За його словами, ймовірно, це сталося під час оперативного втручання, пише Zaxid.net.

"Вчора я спілкувався ще увечері за нашим часом з опікуном, він був оптимістично налаштований. Хлопчик готувався до чергового оперативного втручання, після якого він раптово помер. Помер він о 14:00 годині за місцевим часом", - повідомив Валентин Мойсеєнко.

Голова ЛОО Червоного Хреста запевнив, що лікарі бостонської лікарні зробили все можливе, аби врятувати хлопчика, і вжили усіх необхідних заходів із залученням найкращих спеціалістів і потрібних методів медикаментозного лікування. "Хлопчик, як пацієнт, був унікальний – у плані того, як йому вдавалося вижити впродовж практично місяця часу після обпечення", - зазначив він.

На запитання, чи хлопчик помер ще в палаті, чи вже під час операції, Валентин Мойсеєнко відповів, що не має чіткої інформації з цього приводу, але, судячи з наявних повідомлень, смерть справді могла настати під час операції. Щодо причини смерті голова ЛОО Червоного Хреста теж не зміг надати відповіді, зазначивши, що про неї можна буде говорити лише після висновку патологоанатомів.

"Звичайно, виникло питання транспортування (тіла – ред.)… Піднімалося це питання і з опікуном, і на урядовому рівні. Звичайно, родині було надано право вибирати, яким чином транспортувати. Ви знаєте, що на Заході і в Америці прийнята передача праху після кремації. Але все ж-таки остаточно було прийнято рішення, і його зараз бальзамують у клініці. Згідно з християнськими традиціями, тіло буде перевезено на батьківщину і поховане біля родини", - розповів він, додаючи, що наразі не відомо, коли саме тіло транспортуватимуть на Львівщину.

Також Валентин Мойсеєнко підтвердив інформацію, згідно з якою в Бостонській лікарні хлопчик декілька разів приходив до свідомості і навіть комунікував з оточуючими.

Щодо зібраних на лікування хлопчика коштів голова ЛОО Червоного Хреста сказав, що їх доля буде вирішуватися на наступному засіданні наглядової ради, яка може відбутися вже наступного тижня. Одним із можливих способів їх використання, за словами Валентина Мойсеєнка, є резервування відповідно обладнаного літака, який в такому випадку в разі потреби вилетить до України одразу. Нагадаємо, що у випадку з хлопчиком з Долинівки на літак довелося чекати декілька днів.

Нагадаємо, 4 лютого на Львівщині сталася пожежа,в якій одразу загинули дві особи – мати і бабуся, четверо осіб постраждали, з них троє – діти. Двоє дітей та їхній дідусь померли у лікарні через «значну площу, глибину ураження поверхні тіла та дихальних шляхів, незважаючи на проведене інтенсивне лікування». Вижив тільки 11-річний хлопчик Андрійко, якого транспортували спецлітаком у Бостон. Переліт обійшовся у 101 тис. доларів США. Лікування американські медики проводять своїм коштом.

Хлопчика забрали на лікування в Бостон, де йому провели кілька операційз видалення ураженої шкіри. Рани були закриті кріоконсервованою шкірою, аналогів якої в Україні немає. Стан хлопчика весь цей час залишався стабільно важким.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100