07.03.2012 15:44   |   Події
Автор: Анна Білоус

В Україні зростає рівень злочинності серед неповнолітніх - Ю.Павленко

В Україні зростає рівень злочинності серед неповнолітніх - Ю.Павленко

КИЇВ. 7 березня. АМН. Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко в рамках роботи Громадсько-консультативної ради з питань захисту прав дитини 6 березня провів виїзне засідання секції "Захист прав дитини в конфлікті з законом" в місті Біла Церква Київської області. Про це АМН повідомили у прес-службі Глави держави.

На засіданні обговорювались питання профілактики дитячої злочинності, механізму взаємодії суду, правоохоронних органів, служб у справах дітей, громадських організацій у питаннях захисту прав дітей, які знаходяться в конфлікті з законом.

У своєму виступі Ю.Павленко зазначив, що "для українського суспільства є актуальною проблема зростання рівня агресії та злочинності серед неповнолітніх. Так, частка правопорушень, вчинених неповнолітніми, нині становить 10% від загальної кількості злочинів".

"Під час робочих поїздок по регіонах я мав можливість спілкуватися з дітьми, які перебувають в місцях позбавлення волі, і переконаний: тюрма, колонія не допомагає дитині, а навпаки – руйнує її особистість".

"Репресивні методи покарання дітей, які скоїли правопорушення або злочин, не приносять бажаного результату і часто лише загострюють негативне ставлення дитини до суспільства". - підкреслив Юрій Павленко.

У ході засідання окремо обговорювались реалізація та основні здобутки моделі відновного правосуддя, яка з 2006 року діє у громаді міста Біла Церква. Навколо реалізації цього проекту об’єднались судді, прокурори, слідчі, служба у справах дітей, кримінальна міліція у справах дітей, громадськість та діти. Координатор моделі відновного правосуддя голова Білоцерківського міськрайонного суду представив суддівську практику програми примирення потерпілого і правопорушника, що є одним із головних принципів відновного правосуддя. Представники слідства, прокуратури, модератори ознайомили учасників засідання з технологією проведення процедури примирення (медіації).

Модель відновного правосуддя спрямована перш за все на створення ефективної системи попередження правопорушень серед дітей та забезпечення прав дитини, яка перебуває в контакті або конфлікті із законом.

Уповноважений Президента України з прав дитини підкреслив, що досвід Білої Церкви є однією з найефективніших українських практик. "Відновне правосуддя - це суспільний діалог, який спрямований на інтеграцію правопорушника у суспільство, зцілення жертви та зменшення соціальної напруги", - зауважив Юрій Павленко.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100