07.03.2012 19:33   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

В Естонії учителі оголосили 3-денний страйк

В Естонії учителі оголосили 3-денний страйк

КИЇВ. 7 марта. АМН. Більшість шкіл закриті в Естонії. Учителі оголосили триденний страйк, вимагаючи підвищення зарплатні на двадцять відсотків. Цю акцію непокори уже назвали однією з найбільших в державі за останні шістдесят років, повідомляє "5 канал".

Не вийшли на роботу майже шістнадцять тисяч освітян. Близько чотирьох тисяч з них - зібралися на протест у центрі Таллінна. За даними профспілок, у середньому вчителі отримують - від шестисот до восьмисот євро. І це - нижче середніх показників. Крім того, Естонія чи не найкраще з держав ЄС пережила глобальну кризу, а у 2011-му - приєдналася до Єврозони. Усе це, на думку страйкарів - є достатньою підставою підвищити платню. У четвер до вчителів обіцяють приєднатися транспортники і на добу призупинити роботу.

Свен Роднік, президент профспілки освітян Естонії: "Нас не влаштовує зарплата у сімсот євро на місяць, яку ми повинні отримувати з першого січня наступного року. Адже за даними міністерства фінансів, середня платня в Естонії на той час буде понад дев’ятсот євро. Між сімсот і дев’ятсот - велика різниця. І я кажу це, бо вчителі - висококваліфіковані фахівці, а не просто заробітчани".

Яаак Аавіксо, міністр освіти Естонії: "Вимоги - це одне, можливості - друге, а компроміс - узагалі третє. На даний час ані наша держава, ані міністерство освіти не мають більших коштів. Наступного року побачимо, як розвиватиметься економіка і в Естонії, і у Європі, і у світі. Є великі ризики, ось чому ми не можемо пообіцяти більшого, аніж кажемо зараз".

 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100