09.03.2012 21:02   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

У цей день народився видатний швейцарський біохімік Еміль Абдергальден

У цей день народився видатний швейцарський біохімік Еміль Абдергальден

КИЇВ. 9 березня. АМН. Сьогодні, 9 березня, народився Еміль Абдергальден, швейцарський біохімік і фізіолог. Батько швейцарського фізіолога Рудольфа Абдергальдена. Іноземний член-кореспондент Академії наук СРСР з 1925 року, повідомляє АМН.

Еміль Абдергальден - дослідник структури білків, жирів і вуглеводів. У 1916 році довів подібність природних пептонів з поліпептидами, здійснивши синтез поліпептиду з 19 амінокислот.

У 1910 році відкрив так звану. "Реакцію Абдергальдена", суть якої полягає у виявленні т. "Оборонних ферментів", що виробляються, згідно його теорії, організмом при попаданні в кров'яне русло речовин, яке в нормі в крові не зустрічаються. Таким чином, по появі в крові ферментів, що розщеплюють тканина певного органу, можна було б припускати порушення його функції і встановлювати локалізацію хворобливого процесу. Найбільшого поширення реакція Абдергальдена набула в свій час для розпізнавання вагітності. Проте роботи більш пізнього часу взагалі заперечували появу в крові специфічних оборонних ферментів.

Дослідження Абдергальдена були використані в експериментах нацистського вченого Йозефа Менгеле за аналізом крові для визначення "арійського" походження. Хоча сам Абдергальден не брав участі в цій роботі, він зіграв важливу роль у вигнанні вчених єврейської національності з очолюваної ним академії.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100