09.03.2012 21:02   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

У цей день народився видатний швейцарський біохімік Еміль Абдергальден

КИЇВ. 9 березня. АМН. Сьогодні, 9 березня, народився Еміль Абдергальден, швейцарський біохімік і фізіолог. Батько швейцарського фізіолога Рудольфа Абдергальдена. Іноземний член-кореспондент Академії наук СРСР з 1925 року, повідомляє АМН.

Еміль Абдергальден - дослідник структури білків, жирів і вуглеводів. У 1916 році довів подібність природних пептонів з поліпептидами, здійснивши синтез поліпептиду з 19 амінокислот.

У 1910 році відкрив так звану. "Реакцію Абдергальдена", суть якої полягає у виявленні т. "Оборонних ферментів", що виробляються, згідно його теорії, організмом при попаданні в кров'яне русло речовин, яке в нормі в крові не зустрічаються. Таким чином, по появі в крові ферментів, що розщеплюють тканина певного органу, можна було б припускати порушення його функції і встановлювати локалізацію хворобливого процесу. Найбільшого поширення реакція Абдергальдена набула в свій час для розпізнавання вагітності. Проте роботи більш пізнього часу взагалі заперечували появу в крові специфічних оборонних ферментів.

Дослідження Абдергальдена були використані в експериментах нацистського вченого Йозефа Менгеле за аналізом крові для визначення "арійського" походження. Хоча сам Абдергальден не брав участі в цій роботі, він зіграв важливу роль у вигнанні вчених єврейської національності з очолюваної ним академії.

Джерело: АМН