11.03.2012 10:36   |   Події
Автор: Тетяна Ганницька

Електронні рецепти виявилися ефективніше звичайних

Електронні рецепти виявилися ефективніше звичайних

КИЇВ. 11 березня. АМН. Австралійські вчені дійшли висновку, що електронні системи виписування рецептів більш ефективні, ніж традиційне виписування від руки, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Дослідники з Університету Нового Південного Уельсу порівняли роботу лікарняного відділення, де використовувалася система електронних рецептів Cerner Millennium e-prescribing system тисячоліття електронної системи призначень, і трьох відділень, де рецепти виписувалися від руки. Крім того, вони проаналізували частоту помилок при виписці рецептів двох інших відділеннь,  до і після впровадження електронної системи ISOFT MedChart.

Зокрема, під часдослідження фіксувалася частота процедурних помилок: нечіткий або неповний перелік препаратів, і клінічних помилок, таких як видача за рецептом не того препарату або не тієї дози.

З'ясувалося, що з впровадженням електронних рецептів, де використовується автозаповнення та інші підказки, частота процедурних помилок знизилася більш ніж на 90 відсотків.

За час дослідження частота клінічних помилок зменшилася як в експериментальних, так і в контрольних відділеннях. У перших зниження склало 44 відсотка, а в інших - 16,7 відсотка. Причому 35 відсотків помилок,при використанні електронних рецептів, були пов'язані з випадковим вибором не тих ліківз бази даних.

"Впровадження серійних систем електронного виписування рецептів призвело до значного зниження рівня процедурних помилок при істотному зменшенні числа серйозних помилок в цілому", - уклала група дослідників під керівництвом професора Джоани Уестбрук.

Вчені також зазначили, що висока частота випадкового вибору неправильного препарату з електронного списку свідчить про необхідність модернізації програмного забезпечення і більш інтенсивного навчання користувачів. Для цього, на їхню думку, необхідно постійно відстежувати результати використання електронних систем.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100