11.03.2012 16:02   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

Добавки для здоров'я волосся виявилися вкрай шкідливими

КИЇВ. 11 березня. АМН. Харчові добавки, які багато жінок використовували для прискорення зростання і поліпшення стану волосся і нігтів, виявилися вкрай шкідливими, оскільки вони можуть провокувати розвиток дуже серйозного захворювання, пишуть західні ЗМІ.

Як виявилося, добавки, що містять великі кількості селену, є шкідливими для людей, в раціоні яких уже вистачає цієї речовини. Така категорія людей потрапляє в групу підвищеного ризику розвитку діабету другого типу.

Автори дослідження, проведеного на базі Університету Суррея, стверджують, що селен корисний для нашого організму тільки в малих дозах. При правильному дозуванні цей елемент може захищати організм від деяких видів раку і навіть лікувати чоловіче безпліддя, а нестача селену безпосередньо пов'язана з ослабленням імунної системи і погіршенням розумової діяльності і когнітивної активності.

Як повідомляв АМН, хворе волосся може свідчити про наявність в організмі серйозних проблем. Про це повідомив головний дерматолог МОЗ Олександр Літус.

"Захворювання волосся, його випадання і все, що з ним пов'язано, є знаком порушень в організмі, тому треба звертати на це увагу. У таких випадках в першу чергу слід йти до дерматолога, а потім до терапевта. Причинами цього можуть бути хронічні отруєння, порушення кишкової флори, гормонального статусу і т.д. ", - стверджує експерт.

Джерело: АМН