12.03.2012 13:40   |   Події
Автор: Дарія Шамаєва

Кількість ВІЛ-інфікованих росіян постійно зростає

Кількість ВІЛ-інфікованих росіян постійно зростає

КИЇВ. 12 березня. АМН. Експерти підвели підсумки за минулий рік. Згідно зі статистикою, озвучується Геннадієм Онищенко, в країні число носіїв ВІЛ-інфекції зросла на 5%. Це означає, що медики виявили 62 000 нових хворих. Про це пишуть російські ЗМІ.

Як відзначає керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар, найбільш гостро стоїть питання з ВІЛ-інфекцією в регіонах Сибіру, Поволжя і на Уралі. У свою чергу, Всесвітня Організація Охорони здоров'я констатує: у Східній Європі та Середній Азії надзвичайно низькі показники охоплення пацієнтів терапією (23%).

Притому, в регіоні найшвидші темпи зростання захворюваністю ВІЛ у світі. За оцінками фахівців, кількість інфікованих тут збільшилося на 250%. Що стосується Росії та Україні, на ці країни припадає близько 90% людей з нещодавно виявленим ВІЛ в регіоні. В цілому ж, тут проживає в два рази більше людей з ВІЛ, ніж у всій Західній і Центральній Європі, заявляє ВООЗ.

Зростає число вмираючих внаслідок розвитку СНІДу. Приміром, на 2010 рік фіксувалося 83000 випадків смертей. Це в одинадцять разів більше, ніж у 2001 році. Багато в чому причину сумної статистики медики бачать в активному поширенні ВІЛ серед наркоманів. Наприклад, в Україні від 39% до 50% осіб, що вживають ін'єкційні наркотики, заражені ВІЛ. В Росії - показники дорівнюють 37%.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100