12.03.2012 20:22   |   Події
Автор: Дарія Шамаєва

Статини погіршують стан пам'яті

Статини погіршують стан пам'яті

КИЇВ. 12 березня. АМН. Велика доза даних препаратів, що призначається пацієнтам, які перенесли операцію на серці, може негативно позначитися на пам'яті. Про це пишуть західні ЗМІ.

Як приклад медики наводять історію 62-річного Стіва Колберна, який пережив серцевий напад і шунтування.

Через статинів чоловік не міг згадати навіть пароль на робочому комп'ютері. Коли він перестав приймати препарати на шість тижнів, проблеми зникли самі собою. Тоді йому виписали статини в іншій дозуванні, але провали в пам'яті повернулися. Лікарі не погодилися повністю відмовитися від препаратів. Їм довелося знизити дозування більш ніж на 50%, а чоловікові - звикати до проблем.

На думку експертів, дане свідоцтво вельми тривожне, адже статини - одні з найпопулярніших препаратів у світі. У сердечників вони знижують холестерин, ризик серцевого нападу та інсульту. Правда, ніхто точно не знає, скільки людей, що приймають дані кошти, зіткнулися з когнітивними порушеннями.

Тепер Управління по продовольству і медикаментам США попереджає: статини провокують когнітивні розлади, підвищують ймовірність розвитку діабету і появи м'язових болів. У свою чергу, доктор Беатріс Голомб з Університету Каліфорнії вже зібрала понад 3000 звітів про побічні ефекти статинів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100