13.03.2012 17:15   |   Події
Автор: Анна Білоус

В.Балога: Ухвалення закону про систему 112 - крок назустріч суспільству і країні

В.Балога: Ухвалення закону про систему 112 - крок назустріч суспільству і країні

КИЇВ. 13 березня. АМН. Сьогоднішнє прийняття Верховною Радою закону про систему екстреного виклику за єдиним телефонним номером є ще одним підтвердженням впровадження в Україні європейських стандартів безпечного життя людини і суспільства. Так прокоментував підсумки голосування в парламенті за законопроект про систему 112 Міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Про це АМН повідомили у прес-службі МНС.

"Можливо, сьогодні це ще не достатньо повно зрозуміло широкій громадськості. Однак як тільки ця система запрацює, як тільки завдяки їй люди відчують себе захищеними в екстремальній ситуації, тоді значення нинішньої ухвали парламенту набуде особливого значення. Як міністр, відповідальний за цю справу, глибоко вдячний кожному депутату, який віддав свій голос на підтримку законопроекту".

В.Балога зазначив, що голосування стало індикатором того, хто з депутатського корпусу і як розуміє пріоритети країни і свою роль у побудові сучасної, суспільно орієнтованої держави. У випадку з законодавчим оформленням системи 112 варто було очікувати єдиної позиції фракцій парламенту, незалежно від їхнього поділу на провладні чи опозиційні. Адже закон, спрямований на захист найвищої суспільної цінності – здоров’я людини – апріорі мав здобути якнайширшу підтримку в сесійній залі.

"Хто не голосував – хай його позиція залишиться на його сумлінні. Зрештою, для громадськості важливий фінальний результат, а не особисті чи кон’юнктурні політичні міркування. Мені як керівнику міністерства, що впроваджує систему 112, показовим і значущим є той факт, що і цілі фракції, й окремі депутати показали суспільству, що вони є відповідальною владою, яка дбає про державні інтереси".

У цьому контексті урядовець висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає і інші законопроекти, які відносяться до прерогатив Міністерства надзвичайних ситуацій. Насамперед, йдеться про остаточне прийняяття програми захисту населення і територій від негативних факторів техногенного і природного характеру, кодексу цивільного захисту, законопроекту про дерегуляцію підприємницької діяльності, яка торкається сфери компетенції МНС.

"Не бачу жодних суттєвих перешкод, щоб ці документи були ухвалені. Так само, як і сподіваюся, що Верховна Рада зможе без зволікань прийняти зміни до законодавства в рамках реорганізації МНС та МВС. Нам потрібно швидко пройти цей шлях, де у підсумку країна одержить якісно іншу систему, що гарантуватиме безпеку життєдіяльності людини, суспільства і держави", - заявив В.Балога.

Як повыдомляв АМН, Верховна Рада ухвалила Закон про створення в Україні системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 (центри 112), яка забезпечить надання такої допомоги у ситуації, що загрожує здоров´ю, життю, майну або навколишньому природному середовищу, громадському порядку, в інших небезпечних подіях.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100