13.03.2012 21:02   |   Події
Автор: Тетяна Ганницька

Здешевлення ліків для гіпертоніків знизить смертність

Здешевлення ліків для гіпертоніків знизить смертність

КИЇВ. 13 березня. АМН. Якщо держава компенсуватиме хоча б 10% вартості ліків від гіпертонії, то смертей від інсультів автоматично поменшає. Таку думку в ексклюзивному коментарі АМН висловив Колишній директор ДП "Фармакологічний центр" Міністерства охорони здоров'я України Віктор Чумак, коментуючи ініціативу Кабміну ввести в Україні часткову компенсацію вартості ліків.

За словами В.Чумака, від гіпертонії в Україні страждає мало не четверта частина населення. Хвороба тягне за собою перелік захворювань, зокрема інсульт і інфаркт, які визначають смертність населення.

"Коли почали досліджувати цю проблему, то виявилося, що величезна кількість гіпертоніків не вживає потрібні ліки постійно, а лише тоді, коли криз уже настає, коли людина вже падає з інсультом. Але це не правильно. Тому що людина з гіпертонією має постійно приймати препарати, а не коли вже непритомніє", – зазначив В.Чумак.

На його думку, відсутність повноцінного лікування гіпертоніків спричинене бідністю, а відтак нездатністю населення самим забезпечити себе фармпрепаратами.

В.Чумак зазначив, перед тим, як почати відшкодовувати часткову вартість ліків від гіпертонії, держава має вирівняти ціни, які різняться в десятки разів.

"Якщо тільки держава поставить під контроль систему ціноутворення, то вже на 40% буде економія бюджету хворих, – наголосив медик. – А якщо держава на 10% компенсує ще й витрати, то це вже 60% гіпертоніків будуть стабільно вживати ліки, а це вже зменшення смертності та поліпшення якості життя гіпертоніків".

Нагадаємо, Кабмін виступив з ініціативою ввести в Україні часткове відшкодування ліків. Це буде стосуватися лише тих груп пацієнтів, де спостерігається найвища захворюваність і смертність.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100