13.03.2012 21:02   |   Події
Автор: Тетяна Ганницька

Здешевлення ліків для гіпертоніків знизить смертність

КИЇВ. 13 березня. АМН. Якщо держава компенсуватиме хоча б 10% вартості ліків від гіпертонії, то смертей від інсультів автоматично поменшає. Таку думку в ексклюзивному коментарі АМН висловив Колишній директор ДП "Фармакологічний центр" Міністерства охорони здоров'я України Віктор Чумак, коментуючи ініціативу Кабміну ввести в Україні часткову компенсацію вартості ліків.

За словами В.Чумака, від гіпертонії в Україні страждає мало не четверта частина населення. Хвороба тягне за собою перелік захворювань, зокрема інсульт і інфаркт, які визначають смертність населення.

"Коли почали досліджувати цю проблему, то виявилося, що величезна кількість гіпертоніків не вживає потрібні ліки постійно, а лише тоді, коли криз уже настає, коли людина вже падає з інсультом. Але це не правильно. Тому що людина з гіпертонією має постійно приймати препарати, а не коли вже непритомніє", – зазначив В.Чумак.

На його думку, відсутність повноцінного лікування гіпертоніків спричинене бідністю, а відтак нездатністю населення самим забезпечити себе фармпрепаратами.

В.Чумак зазначив, перед тим, як почати відшкодовувати часткову вартість ліків від гіпертонії, держава має вирівняти ціни, які різняться в десятки разів.

"Якщо тільки держава поставить під контроль систему ціноутворення, то вже на 40% буде економія бюджету хворих, – наголосив медик. – А якщо держава на 10% компенсує ще й витрати, то це вже 60% гіпертоніків будуть стабільно вживати ліки, а це вже зменшення смертності та поліпшення якості життя гіпертоніків".

Нагадаємо, Кабмін виступив з ініціативою ввести в Україні часткове відшкодування ліків. Це буде стосуватися лише тих груп пацієнтів, де спостерігається найвища захворюваність і смертність.

Джерело: АМН