14.03.2012 10:21   |   Події
Автор: Дмитро Зезюлін

Т.Бахтеєва: більше 80% українців проти куріння у громадських місцях

Т.Бахтеєва: більше 80% українців проти куріння у громадських місцях

КИЇВ. 14 березня. АМН. Прийняття 324 депутатами в першому читанні законопроекту про повну заборону куріння в громадських місцях свідчить про те, що всі фракції парламенту готові об'єднати зусилля заради захисту громадського здоров'я та позбавлення населення від згубних звичок. Про це сказала ініціатор і співавтор законопроекту, народний депутат від Партії регіонів, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва, коментуючи позитивне голосування по даному законопроекту, повідомили АМН у прес-службі політика.

"Саме турбота про здоров'я людей спонукала мене і наших колег з усіх фракцій ВР об'єднати зусилля і на законодавчому рівні заборонити куріння в громадських місцях. Це важливо, що об'єднали нас не партійні інтереси, а бажання захистити людей від згубного впливу тютюну", - зазначила Т.Бахтеєва.

Вона підкреслила, що світова спільнота закликає всі країни направити зусилля на захист суспільного здоров'я і акцентує увагу на необхідності об'єднання сил всіх державних і недержавних секторів для вирішення проблем у цій сфері.

"Мені, як одному з авторів законопроекту важливо, що наша законодавча ініціатива знайшла позитивний відгук і розуміння в багатьох українців. Адже, згідно з останніми опитуваннями Київського міжнародного інституту соціології, нас підтримує більше 80% українців, причому у всіх регіонах нашої країни", - повідомила народний депутат.

Вона нагадала, що Президент Україні Віктор Янукович визначив позицію України щодо боротьби з тютюнопалінням як "один із пріоритетних напрямів державної політики". Він також проголосив 2012 рік в Україні Роком спорту і здорового способу життя.

"Безумовно, такі ініціативи потребують підтримки та обов'язкового зміни законодавства. Перші кроки в цьому напрямі вже зроблені. І важливо, що саме сьогодні глава держави підписав закон про заборону реклами тютюнових виробів", - нагадала Т.Бахтеєва.

"Прийняття нашого законопроекту дозволить домогтися повної заборони на куріння в ліфтах і таксофонах; установах охорони здоров'я; у навчальних та освітньо-виховних закладах, на дитячих майданчиках; на спортивних майданчиках і стадіонах, у приміщеннях відкритих і закритих спортивних споруд; в під'їздах житлових будинків; в підземних переходах; в громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення); в закритих приміщеннях закладів громадського харчування; в приміщеннях закладів культури. А це означає, що громадяни нашої країни будуть захищені від згубного впливу тютюнового диму", - резюмувала народний депутат.

Як повідомляв УНН, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів).

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100