12.03.2012 12:48   |   Фото-новини
Автор: Артем Сліпачук

Екологи закликали Кабмін відмовитися від атомної енергетики

До річниці аварії на АЕС Фукусіма українці зібрались під будинком уряду і протестували проти продовження використання застарілих атомних реакторів та створення нових ядерних об’єктів.

Активісти громадських екологічних організацій повідомили, що сценарій аварії на АЕС Фукусіма дуже ймовірний в Україні. 

Усіх прихильників атомної енергетики в Кабінеті Міністрів активісти намагалися записати у ліквідатори наступної аварії на АЕС. З уряду бажаючих не виявилося. 

"Аварія, що сталася на застарілих ядерних енергоблоках, які працювали у терміни, що значно перевищували передбачені у початкових проектах. Зважаючи на це, ряд країн з розвиненою атомною енергетикою відмовилися від подовження терміну роботи ядерних реакторів. А в Україні програма по подовженню прострочених реакторів виконується повним ходом: у 2011 році подовжили ще на 20 років термін роботи реакторів №1 та №2 на Рівненській АЕС, тепер готують до подовження реактор № 1 на Південно-Українській, який взагалі є екстремальним", - розповів експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України Дмитро Хмара. Нагадаємо, на ЧАЕС почалися роботи зі спорудження нового "укриття". Арка, якою накриють зруйнований під час аварії четвертий блок Чорнобильської АЕС, має бути збудована до кінця 2015 року. 

 

 

 

Джерело: АМН