09.03.2012 16:31   |   Здорове життя
Автор: Ольга Завгородня

Жінки, які п’ють каву, менш схильні до депресії - дослідження

КИЇВ. 9 березня.  АМН.  Жінки, які випивають кілька чашок кави щодня, менш схильні до депресії. Причини такого явища не з’ясовані, проте дослідники вважають, що кофеїн здатен впливати на хімічні процеси в мозку, передає ВВС.
 
Вчені порівняли стан жінок, які випивали приблизно по одній чашці кави на тиждень, з тими, хто вживав напій по два-три рази на день. Дослідження показали, що ризик розвитку депресії у другої групи був на 15% нижчим. У жінок, що випивали по чотири чашки кави на день, ризик знижувався приблизно на 20%.

Проте також виявилось, що поціновувачі кави були більш схильні до куріння і вживання алкоголю. Їх набагато менше цікавили походи до церкви, благодійна робота або допомога місцевій громаді. Ще одна особливість цієї групи жінок полягала в тому, що вони менше страждали від ожиріння, підвищеного кров'яного тиску і діабету.

Вчені відзначають, що результати їх роботи збігаються з підсумками попередніх досліджень, які виявили меншу частоту суїцидів серед людей, що вживають каву. На їхню думку, ключову роль в цьому може відігравати кофеїн, який, як відомо, підсилює почуття задоволення від життя і переповненості енергією.

Як повідомлялось раніше, кава притуплює швидкість реакції головного мозку в чоловіків.
в.

Джерело: АМН