09.03.2012 15:31   |   Здорове життя
Автор: Ольга Завгородня

Молоко та фрукти допомагають кинути палити – американські вчені

Молоко та фрукти допомагають кинути палити – американські вчені

КИЇВ.  9 березня. АМН. Кинути палити допоможуть овочі, фрукти та молоко. Такі результати ґрунтуються на даних опитування, проведеного серед 209 курців за ініціативою Медичного центру в університеті Дьюка, пише Nicotine and Tobacco Research.

Учасників експерименту просили назвати продукти або напої, які погіршують або, навпаки, покращують смак тютюну. 19% опитаних заявили, що смак погіршується, якщо вони вживають молочні продукти. 14% респондентів дали аналогічну оцінку напоям без кофеїну, таким як вода або сік, а 16% не рекомендують їсти овочі та фрукти перед перекуром.

Алкоголь навпаки, здатен покращувати смак диму (так відповіли 44% респондентів), а ще привабливішими, з погляду курця, виявляються кофеїновмісні напої, такі як кава, чай або кола (45%). Серед решти продуктів, смак яких не відбиває бажання палити, 11% опитаних назвали м'ясо.

Автори дослідження вважають, що теоретично можливо розробити спеціальну "антитютюнову" дієту, яка зіпсує тютюновий смак і стане додатковим стимулом для охочих кинути палити.
 
Нагадаємо, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, від різних недуг, так чи інакше пов'язаних з тютюнопалінням, щорічно помирає близько п'яти мільйонів чоловік.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100