12.03.2012 00:02   |   Здорове життя
Автор: Наталя Казакова

Оливки і риба допоможуть при панкреатиті

Оливки і риба допоможуть при панкреатиті

КИЇВ. 12 березня. АМН. Сполуки, знайдені в оливковій олії і рибі, здатні знизити гостроту симптомів панкреатиту, встановили іспанські спеціалісти, які працювали під керівництвом Марії Лопез Мілан з Університету Гранади, передає United Press International.

У центр уваги потрапила олеїнова кислота, гідрокситирозол, що міститься у великих концентраціях у оливковій олії, та n-3 поліненасичені жирні кислоти, що є у рибі.
 
Виявилося, вони попереджають і пом’якшують ступінь ураження клітин. Особливо це помітно з того, як жирні кислоти і антиоксиданти впливають на механізми в клітині, що відповідають за місцеве запалення у підшлунковій залозі.

Дію цих сполук співробітники Університету Гранади дослідили на тваринних моделях. Так було доведено, що ці сполуки варто приймати людям з хворою підшлунковою залозою, щоб зупинити патологічні окислювально-запальні процеси в органі.

Як повідомлялось раніше, вчені виявили, що вживання лосося та тріски допомагає маленьким дітям запобігти багатьох захворювань. Результати дослідження показали:  діти, яких годували рибою до девяти місяців, в два рази менше хворіли на бронхіт і були набагато здоровішими.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100