05.12.2014 19:14   |   Здорове життя
Автор: Тетяна Ганницька

Фізичні навантаження рятують від депресії

Фізичні навантаження рятують від депресії

КИЇВ. 5 грудня. АМН. Як стверджують лікарі, фізичні навантаження для організму - дієвий метод боротьби з депресією, який допомагає краще будь-яких ліків, передає УНН з посиланням на іноземні ЗМІ.

Так, директор Центру з лікування депресивних станів при бостонської клініці Brigham and Women’s Hospital лікар Джейн Ерб заявляє, що все більше число дослідників переконуються в ефективності фізичних навантажень при боротьбі з депресією.

У сучасному світі депресія є психічною хворобою, що часто зустрічається. За словами фахівця, в деяких випадках фізична терапія більш дієва при лікуванні депресії, ніж потужні медикаменти з категорії антидепресантів.

“Дослідження в цьому напрямі ведуться останні два десятиліття. Експерти переконалися в тому, що ефект спорту в лікуванні депресії простягається далі ефекту плацебо, — говорить Ерб. — Ми врешті-решт встановили клінічну ефективність фізичних навантажень, і отримані підтвердження не можна піддати сумніву”.

Ні для кого не секрет, що фізичні навантаження сприяють виробленню в мозку людини специфічних речовин, що викликають почуття ейфорії. Однак завдяки заняттям спортом відбуваються і деякі психологічні зміни. Нещодавно вчені довели це і опублікували результати свого дослідження в американському виданні Cell. В експерименті використовувалися лабораторні миші, генетично запрограмовані так, щоб їх мозок виробляв більшу кількість речовин, що виробляються виключно при заняттях спортом. У результаті вченим вдалося з’ясувати, що у випробовуваних гризунів підвищився рівень стійкості до депресивних станів, які викликають стрес.

Тому найголовнішим для людей, які страждають навіть від найсильнішої депресії, є регулярний рух. Доктор Ерб рекомендує купити пару бігових кросівок і приступати до занять, щоб відчути позитивні зміни вже в короткостроковій перспективі.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100