16.08.2018 15:44   |   Здорове життя

"Гугл-лікування" українців викликає занепокоєння спеціалістів

"Гугл-лікування" українців викликає занепокоєння спеціалістів

КИЇВ. 16 серпня. АМН. Тенденція до так званого "гугл-лікування" серед українців набуває загрозливих масштабів. Пацієнти, що лінуються, або не мають змоги звернутися до лікарів за призначенням медичних препаратів, вдаються до самолікування на основі знань із Інтернету чи з телевізійної реклами. Про це йдеться у повідомленні Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), передає УНН.

Загалом, така згубна практика не нова для українців, кажуть аптекарі, і тут же додають, що сьогодні "вона набуває стрімкого поширення".

"Ми є свідками того, що кожен другий відвідувач аптеки просить продати ліки, які він бачив у рекламі, і які, на його думку, мають допомогти йому полегшити симптоми хвороби. На уточнювальні запитання провізорів про рекомендовану дозу чи про потрібну кількість ліків для проходження рекомендованого курсу – такі клієнти відповідей не мають. Звичайно, що аптекар готовий надати більш вичерпну інформацію про запитуваний препарат, однак, він не може підміняти собою лікаря", – говорить директор АПАУ Володимир Руденко.

Із так званим "гугл-лікуванням" історія – аналогічна, підкреслюють фармацевти.

"Покупці не розуміють протипоказань запитуваних ліків, не володіють інформацію щодо можливостей суміщати різні препрати. Але, не зважаючи на це, вони витрачають кошти, купують, у підсумку ж – не отримують бажаного ефекту, або й взагалі в рази погіршують свій стан здоров’я", – пояснюють в АПАУ.

Члени асоціації переконані, що вказана проблема має стати предметом ретельного вивчення з боку профільних громадський та держаних установ, наголоси Руденко.

"Головна умова подолання такої тенденції – це обізнаність пацієнтів. Обізнаність про наслідки самолікування, обізнаність щодо джерел отримання вичерпної інформації про ліки. Також на державному рівні, на мою думку, має пропагуватися обов’язкове відвідування лікарів. Ми всі дорослі люди, і більшість з нас – це прекрасно розуміє, проте, вчинки ми робимо протилежні. Але у питаннях здоров’я та збереження життя, не можна шукати простих шляхів, бо вони, часто, хибні. Ризикуємо ж ми найціннішим", – резюмував він.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100