09.10.2018 11:45   |   Здорове життя

Вчені назвали продукти, які продовжують життя

Вчені назвали продукти, які продовжують життя

КИЇВ. 9 жовтня. АМН. Пиво, вино і шоколад є продуктами, що продовжує життя завдяки що входять до їх складу антиоксидантів. До такого висновку прийшли співробітники Варшавського університету, передає vinepair.com.

Дослідники провели спостереження за 68 тис. 237 добровольцями у віці від 45 до 83 років. Учасники заповнювали анкети, де вказували, як часто вони їдять корисну і шкідливу їжу.

До продуктів з протизапальними властивостями віднесли оливкову олію, горіхи, овочі і фрукти, а також шоколад і деякі алкогольні напої. У список шкідливих продуктів увійшли напівфабрикати, червоне м'ясо у великих кількостях і газовані напої.

Виходячи із зазначених в анкеті даних, стан здоров'я людей оцінили за шкалою від 0 до 16.

Дослідження тривало 16 років. За цей час 16 тис. 88 осіб померли: 5 тис. 98 - від серцевих захворювань, 5 тис. 252 - від онкологічних, інші - з інших причин.

Результати виявилися наступними: ті, хто частіше їв корисні продукти з протизапальними властивостями, мали на 18% меншу вірогідність передчасної смерті. Ризик серцевих захворювань скорочувався на 20%, раку - на 13%.

Автори дослідження підкреслили, що, хоча довгожителі не відмовляли собі в ласощах і спиртному, мова завжди йшла про дуже помірні кількості.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100