17.10.2018 12:02   |   Здорове життя

Брудні та небезпечні: Супрун оголосила «війну» смартфонам

Брудні та небезпечні: Супрун оголосила «війну» смартфонам

КИЇВ. 17 жовтня. АМН. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Фейсбук пояснила небезпеку смартфонів.

«На його поверхні – сліди від наших пальців, волога, жир і піт від скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду, маленькі часточки всіх місць, де вдалося побувати за день. Це все само по собі є джерелом мікробного забруднення та слугує багатим середовищем для розмноження та виживання бактерій.
До того ж, ми часто зберігаємо телефони в теплі й вони самі можуть нагріватися. Такі умови створюють дуже сприятливе середовище для життєдіяльності мікроорганізмів. А в деяких джерелах можна знайти інформацію, що наші телефони в 10(!) разів брудніші за туалети», - пояснила Супрун.

За словами в.о. міністра, більшість з цих бактерій не створюють смертельної для нас небезпеки, утім серед них все-таки можуть бути присутні й патогени, до прикладу – патогенні штами кишкової палички або ж антибіотикорезистентні стафілококи чи стрептококи та багато інших. Вони можуть виступати збудниками кишкових та шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип.

«Зокрема в багатьох дослідженнях вказано, що телефони в медзакладах можуть бути джерелом розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій.
Це насамперед небезпечно для хірургічних, інфекційних відділень та пологових будинків, де такі інфекції часто можуть бути питанням життя і смерті. Тому в деяких медзакладах існують інструкції з рекомендаціями щодо очищення телефонів не тільки для лікарів, але я й для відвідувачів», - пояснила вона

Супрун також дала поради зі збереження гігієни телефону

«Існують різні способи збереження гігієни телефону – від дезінфікуючих серветок для техніки до спеціальних ультрафіолетових кейсів, які можна використовувати також і для гаманців та годинників. Наприклад, в цьому дослідженні було визначено, що найефективнішими є ультрафіолетові бокси. Натомість вони досить дороговартісні, тому для більшості людей не матимуть сенсу, щоби просто очищувати смартфон.

Більш універсальним, ефективним та доступним способом можуть бути спиртовмісні дезінфектанти – до прикладу, спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей чи серветки, наприклад, на основі ізопропілового спирту. Або ж скористайтеся звичайними вологими серветками, вони також очищають поверхню, хоч і не мають дезінфікуючої активності», - пояснила Супрун.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100