27.03.2019 10:13   |   Здорове життя

Які звички варто змінити українцям

Які звички варто змінити українцям

Україна посіла перше місце за смертністю від серцево-судинних захворювань в Європі та друге – у світі. Вчені Енського університету в Німеччині вивчали цю проблему й зробили висновок, що все це через неправильне харчування.

Адже більшість українців харчуються неправильно, а потім дивуються, чому ж прихопило серце.
Керівник відділу промоції здорового харчування і фізичної активності МОЗ Ольга Донцова зазначила, що українці не мають культури харчування й не відчувають відповідальності за стан свого здоров'я.

Їдять забагато хліба, солодощів, солі, смажених на соняшниковій олії продуктів. А крім цього ще й зловживають алкоголем та тютюном.

Склалася помилкова думка, що коли людина курить, то її можна відпустити з робочого місця 10-15 раз в день. А якщо вона відлучається зайнятися своїм здоров'ям, просто перекусити – то порушує робочий процес, – наголосив дієтолог Борис Скачко.

За даними німецьких вчених, серед європейців найздоровіші серця в іспанців. Мешканці цієї країни намагаються завжди готувати свіжу їжу, а також змалечку привчають дітей не економити на харчуванні.

Як вберегти своє здоров'я

Тож, щоб не хворіти, українцям теж варто змінити звички. Не смажити, а тушкувати, запікати та відварювати. А замість соняшникової олії краще використовувати оливкову. Не треба забувати й про фізичні навантаження. Особливо, якщо ви працюєте в офісі.

Киянин Євген Божик впродовж майже дев'яти років щодня ходить до спортзалу. Слідкувати за своїм здоров'ям почав ще студентом. З часом його хобі перетворилось у професію.

За його словами, для того, аби мати гарну фізичну форму та добре себе почувати, лише спорту не достатньо. Головне — збалансоване і правильне харчування: у раціоні повинне бути правильне співвідношення білків, жирів та вуглеводів.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100