08.03.2012 17:20   |   Здорове життя
Автор: Дарія Шамаєва

Курка-гриль і бекон пов'язані з раком - дослідження

Курка-гриль і бекон пов'язані з раком - дослідження

КИЇВ. 8 березня. АМН. Американські вчені з Університету штату Канзас провели дослідження і з'ясували: хот-доги, пепероні та інші м'ясні делікатеси корисніше курки-гриль та інших видів обробленого м'яса. На їхню думку, в цих продуктах міститься менше канцерогенних сполук. Найнебезпечніше ж все шкіра смаженої курки і бекон, вони провокують рак, повідомляє АМІ-ТАСС.

У ході тестів експерти спеціально проаналізували склад готових до вживання м'ясних продуктів після розігріву у мікрохвильовій печі або духовці. У приціл вчених потрапили хот-доги, яловичина, свинина, індичка, сосиски, делікатеси, ростбіф, шинка, повністю приготовлений бекон, пепероні та курка-гриль. Метою було визначення рівня гетероциклічних амінів, відомих також як HCA.

Ці канцерогенні сполуки утворюються, коли амінокислоти, цукор і креатин, що знаходиться в м'язах, перетворюються під впливом температури. Часте вживання смаженого м'яса загрожує раком шлунка, товстої кишки та молочної залози. У результаті найменше небезпечних гетероциклічних амінів виявилося в хот-догах, пепероні та ростбіф.

А ось бекон і курка-гриль містили п'ять типів HCA. Вчені вважають, що наявність в курячої шкірці жиру і білка при відносно малій концентрації вологи сприяло зростанню рівнів HCA.

Нагадаємо, раніше проведені досліди показали: додавання ряду спецій і соусів перед приготуванням здатне зменшити вміст HCA в смаженому м'ясі.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100