04.03.2012 17:14   |   Здорове життя
Автор: Наталя Казакова

Недостача вітаміну D може призвести до смерті – вчені

Недостача вітаміну D може призвести до смерті –  вчені

КИЇВ. 4 березня. АМН. Недостача вітаміну D, який організм отримує від сонця, може призвести до летальних наслідків. До такого висновку прийшли шведські вчені, пишуть західні ЗМІ.

Дослідники спостерігали за 2800 шведськими чоловіками протягом восьми років. Аналізи показували, що концентрація вітаміну D в їх крові варіювалася залежно від сезону, досягаючи піку в середині вересня і поступово знижуючись до травня. З'ясувалося також, що рівень смертності чоловіків з найнижчим вмістом "сонячного" вітаміну був в два рази вище, ніж у власників середньої концентрації.

Утім, першопричини такої різниці поки не з’ясовано, оскільки дослідники вивчали тільки смертність в цілому, але не розглядали, що саме було причиною кожного летального результату.

Незважаючи на явний зв'язок між дефіцитом вітаміну D і зростанням смертності, поки рано стверджувати, що лікування пацієнтів великими дозами вітаміну може підвищити рівень виживання.

Нагадаємо, дослідження, проведене нещодавно американськими вченими показало, що низький рівень вітаміну D є фактором ризику розвитку діабету другого типу.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100