05.03.2012 13:54   |   Здорове життя
Автор: Наталя Казакова

Хворі на цукровий діабет частіше хворіють на ретинопатію

Хворі на цукровий діабет частіше хворіють на ретинопатію

КИЇВ. 5 березня. АМН. Люди із цукровим діабетом знаходяться у групі ризику по захворюванню на ретинопатію (захворювання очей). Про це на прес-конференції повідомив головний ендокринолог МОЗ України, головний лікар КМКЛ №16 Микола Гульчій.

"Ураження судин очного дна – сітківки, яке називається ретинопатією різного ступеню, відбувається у хворих на цукровий діабет. Тому дуже важливим є профілактика тому, що без профілактики ми не зможемо зменшити кількість таких захворювань. Сьогодні за статистикою, у нас 50 хворих на 10 тисяч хворих на цукровий діабет страждають ринопатією", - розповів М Гульчій.

Довідково: розвиток діабетичної ретинопатії пов’язаний із тривалістю цукрового діабету. Формування судинних уражень сітківки починається з першого 10-річчя захворювання: 19,2% – при тривалості хвороби до 1 року, 49,1% – при тривалості хвороби від 6 до 10 років; частота ДР досягає максимуму в 2-3 десятиріччі хвороби, відповідно 75,3 та 85,5%.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100