05.03.2012 20:17   |   Здорове життя
Автор: Анна Бельдій

Діти, що хропуть, виростають гіперактивними

КИЇВ. 5 березня. АМН. Гіперактивність та інші поведінкові проблеми у семирічних дітей можуть бути наслідком ускладненого носового дихання уві сні в більш ранньому віці, пишуть зарубіжні ЗМІ.

Автори дослідження проаналізували інформацію про здоров'я і поведінці 11 тис. дітей у віці від шести місяців до семи років. З'ясувалося, що у тих дітей, які хропли, сопіли, дихали у сні ротом або страждали від апное на першому році життя і старше, в середньому на 69% підвищується ризик розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) та інших поведінкових і емоційних проблем в семирічному віці.

Автори роботи вважають, що нестача кисню через порушення повноцінного дихання уві сні негативно діє на мозок. Крім того, погіршується якість сну дитини, що також негативно впливає на розвиток різних відділів мозку і хімічний баланс в ньому.

У зв'язку з цим вчені підкреслюють важливість своєчасного видалення аденоїдів і мигдаликів у дітей раннього віку в разі, якщо вони є причиною проблем з диханням уві сні.

Джерело: АМН