07.03.2012 03:41   |   Здорове життя
Автор: Тетяна Ганницька

Мігрені та гастрити - хвороби мегаполісів

Мігрені та гастрити - хвороби мегаполісів

КИЇВ. 7 березня. АМН. У великому місті люди змушені боротися за місце під сонцем. Людина існує на межі своїх можливостей, і постійні стресові ситуації розхитують нервову систему. А от сільські жителі вкрай рідко страждають істерією або неврозом нав'язливими станами, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Захворювання шлунка. Поспышаючи  ми не встигаємо  поїсти, навіть у кафе часом зазирнути ніколи.  Вранці кава, в обід гамбургер з салатом, увечері бутерброди з чаєм, а "між їжею" - чіпси і сухарики. Такий раціон середньостатистичного офісного службовця. І тільки отримавши вже гастрит або виразку, ми починаємо псвоїм здорыклуватися про власне здов'ям, снідати вівсянкою і брати на роботу судочки з супом.

Проблеми із зором. Праця багатьох городян пов'язаний з комп'ютером, вдома вони багато часу проводять перед телевізором, а деякі ще й читають в транспорті.  Природно, зір з часом псується. А от в селі не так часто зустрінеш людей в окулярах: тамешнім жителям доводиться більше займатися фізичною роботою - доглядати за домашніми тваринами, копатися в городі.

Остеохондроз і хвороби хребта. Більшість тих, хто багато часу проводить за комп'ютером, скаржаться на болі в шиї і спині. Це може бути ознакою остеохондрозу або інших захворювань хребта. Остеохондроз є деформацію міжхребцевих хрящів, викликану тривалим перебуванням в малорухомої позі. Наприклад, за комп'ютером.

Мігрені і втома. Ви помітили, що часто до кінця трудового дня або навіть до обіду у вас починає боліти голова, а працездатність падає до нуля? Довгий час організації, які займалися перевіркою умов праці офісних працівників, приписували ці симптоми недостатньої вентиляції повітря. Однак згодом з'ясувалося, що в будинках, оснащених спеціальними пристроями для поліпшення вентиляції і якості повітря, люди також продовжували сильно втомлюватися і страждати мігренню.

Опитавши тестову групу з 4 тис. чоловік, фахівці з'ясували, що погане самопочуття пов'язане зі стресовими ситуаціями і нездорової атмосферою на роботі, а також недостатнім або, навпаки, надмірною освітленням. Якщо психологічна обстановка в колективі поліпшувалася, а працівникам надавали право самостійно контролювати рівень світла і кондиціонування в офісі, то вони, як правило, починали відчувати себе краще.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100