07.03.2012 17:32   |   Здорове життя
Автор: Ольга Завгородня

65,2% осіб літнього віку погано розпізнають запахи

65,2% осіб літнього віку погано розпізнають запахи

КИЇВ. 7 березня. АМН. 62,5% людей 80-97 років погано розпізнають запахи, повідомляють західні ЗМІ.

Здатність розпізнавати запахи пов'язана з роботою клітин, що посилають відповідний сигнал в мозок. Буває, людина перестає відчувати запахи під час застуди. Однак, якщо проблема не самоусувається через шість тижнів після перенесеної хвороби, необхідно звернутися до лікаря. Можливо, це симптом прихованої хвороби, стверджують вчені.

Також людина може втратити нюх, якщо часто використовує потужні засоби для чищення. Приміром, відбілювач здатний пошкодити ніжну вистилку і чутливі клітини в носі. Травми нервів внаслідок діабету - ще одна причина розлади нюху.

До 30% жінок втрачають здатність розпізнавати запахи під час вагітності (особливо в другому і третьому триместрі) через підвищений рівень естрогену. А якщо у вас підвищений тиск і ви приймаєте відповідні препарати, не дивуйтеся змін в нюху.

Хвороби зубів, які загрожують поширенням бактерій в гайморові пазухи, похилий вік, асоційований із зменшенням кількості волосків в нюхової цибулини, - ось додаткові причини зниження чутливості до запахів.

Нагадаємо, австралійські вчені з'ясували, що запах скошеної трави заспокоює людину і знімає стрес.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100